Úvod Vína pro firmy

Vína pro firmy, tichá vína

V České republice si mohou firmy odečíst ze základu daně nákupu vína a to do hodnoty 500,- Kč bez DPH za jednu láhev a následně vína použít jako propagační předmět. Toto však platí pouze pro takzvaná tichá vína. Jinými slovy zákon č. 441/2005 Sb. nelze uplatnit pro nákup sektů nebo šumivých vín.

Další podmínkou je, že nakupované tiché víno (je to drtivá většina vín vyráběných v Čechách a na Moravě) musí býto označeno logem společnosti, která víno nakupuje nebo názvem výrobku či služby, kterou nabízí.

Důležitou pozitivní informací pro plátce DPH je, že v případě nákupu vína jako propagačního předmětu si lze uplatnit odpočet DPH.

Vše výše uvedené můžeme velmi stručně shrnout do následující definice.

Pokud živnostník nebo firma nakoupí tichá vína do hodnoty 500,- Kč bez DPH / kus jako propagační předmět a nechá je příslušně označit, může následně celou částku odečíst od základu daně a vznikne daňově uznatelná položka. Pokud je ještě plátcem DPH může si uplatnit odpočet DPH.

Naše společnost je plátcem DPH.

Na požádání uvedeme do faktury následující text: "Víno je určeno jako propagační předmět a je označené logem společnosti či názvem výrobku nebo názvem propagované služby."

Vína lze náležitě označit již například dolepením samolepky s logem na láhev nebo dotiskem loga na etiketu, případně vytisknout samostatnou etiketu. Lze ho značit i vysačkou zavešenou na hrdlo láhve.

Pokud máte zájem, neváhejte nás kontaktovat, připravíme vám nabídku na míru.

Potřebujete více informací? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Kontaktujte nás

VK vinotéka
+420 724 049 607
info@vkvinoteka.cz

© 2023, VK Vinotéka – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA

Přeskočit na začátek stránky