Úvod Sekty a šumivá vína

Sekty a šumivá vína

Sekty a šumivá vína vznikají, když zabráníme vyprchání oxidu uhličitého, který se při výrobě vína běžně vyskytuje. Dle hodnot zbytkového cukru rozeznáváme jeho různé druhy. Prvním je brut nature, přírodně tvrdé víno bez přidaného cukru. Dalším extra brut, zvláště tvrdé víno s 0 až 8 gramy cukru na litr a konečně brut, tvrdé víno s obsahem cukru nižším než 1,5 g cukru/litr. Dále je známé extra sec neboli extra dry, zvláště suché víno, sec čili suché víno, demi-sec, tedy víno polosuché a nakonec doux, sladké víno s více než 50 gramy cukru na litr. Vyberte si z naší nabídky víno nejen ke slavnostní příležitosti.


1 položka

  • Typy katalogů
    • Obrázkový výpis

Sekt Ch.C.A. demi

Jakostní šumivé víno, polosuché.

  • 163 Kč Cena s DPH
 ks

Dostupnost SklademUmění degustace aneb Staňte se pravým someliérem

Sekty a šumivá vína se podávají vždy chlazená. Při otevírání lahve by to mělo být 5 °C a při samotné konzumaci zhruba 7 až 9 °C. Právě proto by se také měly servírovat v chladicím boxu s ledem a vodou. Šumivé víno se až na zvláštní případy nedekantuje a nalévá se do protáhlých sklenek zvaných flétny. Při samotném otevírání však dávejte pozor a nenechte se mýlit. Korek by se měl správně držet pevně a kroutí se pouze nakloněnou lahví. Samozřejmě při tom na nikoho nemíříme.

Chcete-li víno degustovat, vězte, že degustovat neznamená pít. Cílem je smyslová analýza vína - vyhodnocení jeho kvality a charakteru. Případně degustací porovnáváme jednotlivá vína mezi sebou. Při porovnávání bychom měli vína řadit za sebou tak, aby postupně vzrůstala jejich výraznost, tedy aromatická a chuťová intenzita. Zkusíte to také? Vyberte si k tomu naše sekty a šumivá vína z Velkopavlovické podoblasti nebo také Znojemské vinařské podoblasti.

Kontaktujte nás

VK vinotéka
+420 724 049 607
info@vkvinoteka.cz

© 2018, VK Vinotéka – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA

Přeskočit na začátek stránky